Deszczowy finał!
2022-11-02

Deszczowy finał!

Sezon 2022 zakończyliśmy podwójnym sukcesem. Zdobyliśmy tytuły Mistrza Polski w Klasyfikacji Generalnej Wyścigów Endurance oraz Mistrza Polski w klasie D5 2000. Ostatnia runda nie należała do łatwych, po kwalifikacjach zajęliśmy z Adamem Zentnerem pierwsze miejsce w klasie oraz drugie w klasyfikacji generalnej. Bezpośrednio po samym starcie zaczął padać deszcz. Rozpoczynający wyścig Adam ze względu na prognozę przewidującą tylko krótkie opady zdecydował na kontynuację jazdy na oponie typu Slick, czyli na suchą nawierzchnię. Główni rywale chwilę po starcie wymienili opony na tzw. deszczówki. W tych trudnych warunkach jechał on świetnie utrzymując dobre jak na te warunki tempo. W dalszej części rywalizacji jednak opady zwiększyły się i musieliśmy dokonać pit stopu na wymianę opon. Ostatecznie zameldowaliśmy się na mecie na pierwszym miejscu w swojej klasie D5 2000 oraz trzecim w wyścigu co zapewniło nam tytuły mistrzowskie.Mistrzostwo Polski w Klasyfikacji Generalnej Wyścigów Endurance 2022
2022-10-20

Mistrzostwo Polski w Klasyfikacji Generalnej Wyścigów Endurance 2022

Mamy to! Mistrzostwo Polski w Klasyfikacji Generalnej Wyścigów Endurance 2022!


Trudny wyścig na Slovakia Ringu
2022-09-16

Trudny wyścig na Slovakia Ringu

Na początku października na Torze Poznań odbędzie się finałowa runda Mistrzostw Polski Endurance. Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner, którzy są aktualnymi liderami klasyfikacji generalnej będą walczyć podczas tego wyścigu o tytuł Mistrzów Polski.


Wyścigowy duet Zentner-Marcinkiewicz zdecydowanymi liderami klasyfikacji generalnej!
2022-07-27

Wyścigowy duet Zentner-Marcinkiewicz zdecydowanymi liderami klasyfikacji generalnej!

Trzecia runda Mistrzostw Polski to kolejne zwycięstwo Adama Zentnera i Macieja Marcinkiewicza. Już od początku imprezy układ sił wskazywał, że kierowcy Radicala SR3 RSX z nr startowym 30 byli typowani na najwyższy stopień podium. Obaj kierowcy już od kwalifikacji jechali zgodnie z oczekiwaniami ustawiając samochód na Pole Position. Dwugodzinny wyścig odbywał się w zmiennych warunkach, po około kilkunastu minutach na tor wyjechał Safety Car, później przez kilka minut pojawiły się silne opady deszczu, a mimo to Maciej Marcinkiewicz z Adamem Zentnerem utrzymywali ogromną przewagę nad rywalami do samej mety wyścigu.

Zwycięstwo zarówno w klasie jak i w klasyfikacji generalnej umocniło ich na pozycji liderów w obu klasyfikacjach.Podwójne zwycięstwo Marcinkiewicza i Zentnera!
2022-07-07

Podwójne zwycięstwo Marcinkiewicza i Zentnera!

Podczas drugiej rundy Mistrzostw Polski Endurance, która odbyła się na torze w Poznaniu znowu świetnie spisali się Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner. Kierowcy Radicala SR3 SRX podczas kwalifikacji wygrali w swojej klasie (D5 2000) i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dwugodzinny wyścig odbywał się w niemal tropikalnych warunkach, bo przy temperaturze otoczenia znacznie przekraczającej 30 stopni Celsjusza. Taki wyścig to trudny sprawdzian zarówno dla kierowców jak i samochodu. Duet Zentner-Marcinkiewicz pojechał doskonale meldując się na mecie na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej!


Udany początek sezonu
2022-05-20

Udany początek sezonu

W miniony weekend na Torze Poznań odbyła się pierwsza runda tegorocznych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W dwugodzinnym wyścigu Endurance Maciej Marcinkiewicz wystartował wspólnie z debiutantem Adamem Zentnerem.

Podczas kwalifikacji kierowcy Radicala SR3 RSX zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zwyciężyli w swojej klasie. W wyścigu od startu do mety nie oddali ani na moment swojej pozycji z kwalifikacji jednocześnie obejmując pozycję liderów Mistrzostw Polski Endurance D5 2000.Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner wystartują razem z wyścigu
2022-05-10

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner wystartują razem z wyścigu

Po treningu w zeszłym tygodniu na Torze Poznań zapadła decyzja o wspólnym udziale w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Endurance 2022. Adam trenuje dopiero od kilku miesięcy, jednak jego coraz lepsze rezultaty przyśpieszyły decyzję o udziale w wyścigu.


Deszczowy trening
2022-05-09

Deszczowy trening

Kierowcy uczestniczący w treningu zorganizowanym przez Macieja Marcinkiewicza na Torze Poznań tym razem mieli bardzo trudne warunki jazdy. Przez cały dzień panowała niska temperatura i padał deszcz. Za kierownicą Radicala SR3 RSX do Adama Zentnera dołączyła Mery Czepiel oraz Marcin Fedyna. Takie warunki zdarzają się rzadko w ciągu sezonu wyścigowego, jednak warto się przygotować do jazdy nawet przy takiej pogodzie.


Kolejne wiosenne testy
2022-04-19

Kolejne wiosenne testy

Maciej Marcinkiewicz, Adam Zentner i Mariusz Miszta odbyli kolejny trening Radicalem SR3 RSX na Torze Poznań. Adam, który dopiero zaczyna wyścigową przygodę osiąga coraz lepsze czasy okrążeń i na pewno już w tym sezonie będzię mógł wziąć udział w swoim pierwszym wyścigu samochodowym. Sezon zapowiada się bardzo ciekawie.


Radical w Poznaniu
2022-03-28

Radical w Poznaniu

Kolejne testy do nowego sezonu odbyły się na Torze Poznań. Maciej Marcinkiewicz, Adam Zentner i Mariusz Miszta pokonali kilkaset kilometrów za kierownicą Radicala SR3 RSX. Wkrótce kolejne intensywne treningi.


Pierwsze testy 2022
2022-03-18

Pierwsze testy 2022

Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta odbyli pierwsze testy w sezonie za kierownicą samochodu LMP3. Jazdy odbyły się na słynnym francuskim torze Paul Ricard.Marcinkiewicz na Igrzyska Motorsportu!
2021-10-25

Marcinkiewicz na Igrzyska Motorsportu!

Kierowca wyścigowy Maciej Marcinkiewicz został powołany na członka reprezentacji naszego kraju na przyszłoroczne Igrzyska Sportów Motorowych FIA Motorsport Games 2022, które odbędą się na torze Paul Ricard we Francji.

Zdobywca Pucharu Europy i wielokrotny Mistrz Polski swoją karierę w motorsporcie zaczął w 1989 roku od kartingu, a od 1997 roku brał udział w wyścigach samochodowych różnych kategorii od Formuły 3 po bardzo mocne samochody GT jak Ferrari czy Porsche jak również prototypy sportowe.Szutrowe doświadczenia
2021-10-11

Szutrowe doświadczenia

Na początku października Maciej Marcinkiewicz na zaproszenie znakomitego kierowcy rajdowego Zbyszka Staniszewskiego wziął udział w treningu za kierownicą Forda Fiesty R5. Jazdy odbyły się na jednym z szutrowych odcinków specjalnych w okolicy Olsztyna. Pierwsze przejazdy Maciej pokonał na prawym fotelu ze Zbyszkiem, który wcielił się w rolę instruktora. Po przygotowaniach Maciej już kierownicą pokonywał trasę odcinka specjalnego.


Kolejne testy
2021-09-01

Kolejne testy

W drugiej połowie sierpnia Maciej i Mariusz odbyli jazdy testowe na Torze Poznań. Tym razem było już więcej czasu na zapoznanie się ze specyfiką Ligiera JS P4. Samochód kategorii LMP4 okazuję  się idealnym autem przygotowującym do przygody z mocniejszymi prototypami jak LMP3.


Wracamy do gry!
2021-08-05

Wracamy do gry!

Poprzedni sezon nie należał dla nas do najbardziej aktywnych, ale w tym roku mamy w planach więcej akcji. Poza organizacją rywalizacji na Torze Kartingowym Kormoran w Olsztynie i działaniami promocyjnymi na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego zwiększamy aktywności na torach wyścigowych.Trening Radicalem
2020-07-28

Trening Radicalem

Na torze Silesiaring Maciej Marcinkiewicz przygotowywał kolejnego nowego zawodnika. Jazdy odbyły się za kierownicą super szybkiego Radicala SR8 RX obsługiwanego technicznie przez ekipę Kumiega Racing. Wkrótce kolejny trening, a jeszcze w tym sezonie udział w pierwszym wyścigu.


Verva Street Racing 2019
2020-02-07

Verva Street Racing 2019

Ubiegłoroczna Verva Street Racing odbyła się w Gdyni i była największą z dotychczasowych edycji. Trwająca dwa dni impreza zgromadziła aż 250 tysięcy fanów motoryzacji. Maciej Marcinkiewicz kolejny raz pełnił funkcję dyrektora sportowego imprezy i wraz ze swoim zespołem, który liczył kilkadziesiąt osób był odpowiedzialny za część dynamiczną imprezy. Tym razem były to aż cztery tory: Action gdzie odbywały się między innymi pokazy rajdowe i FMX, zlokalizowany na plaży Dakar, uliczny tor F1 z pokazowymi jazdami Roberta Kubicy na czele oraz tor kartingowy gdzie walka trwała każdego dnia od rana do wieczora. Warto wrócić wspomnieniami do gorącego sierpniowego weekendu w Gdyni.


Jesienne driftowanie
2019-12-11

Jesienne driftowanie

Jazda kontrolowanym poślizgiem to nie tylko świetna zabawa, ale też doskonały pomysł na uatrakcyjnienie wyjazdu firmowego. Tor Poznań, ze względu na konfigurację to idealne miejsce na organizację takich eventów.


Testy w Hiszpanii
2019-08-12

Testy w Hiszpanii

Kolejny trening nowego kierowcy odbył się na torze w Walencji. Wyjazd na Circuit Ricardo Tormo był jednocześnie okazją do przetestowania najnowszego auta kategorii GT4, którym jest Aston Martin Vantage.


 Szkoleniowo na Torze Poznań
2019-07-22

Szkoleniowo na Torze Poznań

Maciej Marcinkiewicz rozpoczął cykl treningów dla kolejnego początkującego kierowcy wyścigowego. Pierwsze jazdy odbyły się podczas jednej z imprez Tor Poznań Track Day. Nowy kierowca w cywilnym Lexusie IS-F spisał się doskonale co pozwala w najbliższym czasie zasiąść mu za kierownicą profesjonalnego samochodu wyścigowego.Kartingowe emocje w Płocku
2019-07-13

Kartingowe emocje w Płocku

Podczas Orlen Olimpiady z okazji Dni Chemika zorganizowaliśmy zawody kartingowe. Rywalizacja odbywała się na specjalnie przygotowanym torze na parkingu przy Orlen Arenie w Płocku. W walce, która odbywała się w kategorii Kobiet i Mężczyzn wzięło udział ponad 200 uczestników. Jak to zwykle w kartingu bywa emocje były dużo większe niż nawet w Formule 1.


Zwycięstwo we Francji!
2019-06-05

Zwycięstwo we Francji!

Zwycięstwo we Francji! Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski odnieśli wielki sukces wygrywając wyścig GT4 European Series na torze Paul Ricard. Już czwartkowe treningi pokazały wysoka formę kierowców eSky Racing Team, którzy zajęli w nich pierwsze miejsce w swojej kategorii. Piątek to problemy z elektroniką w ich Maserati Granturismo MC GT4, które ostatecznie zostały opanowanie przez ekipę techniczną Kumiega Racing i auto było gotowe do sobotniej rywalizacji. 


Przygotowania do pierwszego wyścigu.
2019-05-24

Przygotowania do pierwszego wyścigu.

Przygotowania do pierwszego wyścigu. Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski odbyli dwudniowy trening na francuskim torze Paul Ricard. Kierowcy eSky Racing Team przygotowywali się do udziału w wyścigu GT4 European Series, który odbędzie się na tym torze w pierwszy weekend czerwca. Intensywny trening pozwolił na pełne dopasowanie ustawień nowego zawieszenia w ich Maserati Granturismo MC GT4 do specyfikacji toru pod Le Castellet.


Deszczowo w Poznaniu
2019-05-13

Deszczowo w Poznaniu

Kierowcy eSky Racing Team odbyli kolejny trening przed rozpoczęciem sezonu startów. Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski spędzili cały dzień za kierownicą ich Maserati Granturismo MC GT4 na Torze Poznań. Warunki były bardzo trudne, ponieważ niemal od samego początku dnia padał rzęsisty deszcz, ale taki trening na pewno przyda się podczas tegorocznych wyścigów.


Rozpoczynamy sezon 2019
2019-04-28

Rozpoczynamy sezon 2019

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski rozpoczęli nowy sezon testami na torze wyścigowym w czeskim Most. Kierowcy eSky Racing Team sprawdzali między innymi całkowicie nowe zawieszenie do ich Maserati Granturismo MC GT4. Wyprodukowane w USA w pełni regulowane amortyzatory pozwolą na lepsze dopasowanie ustawień samochodu pod kątem specyfikacji każdego toru. Kolejne testy zaplanowano na Torze Poznań oraz Paul Ricard we Francji.


Puchary w Londynie
2018-12-03

Puchary w Londynie

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski zostali uhonorowani podczas gali Motorsport Awards 2018, która odbyła się w słynnej hali Old Billingsgate w Londynie. Kierowcy eSky WP Racing Team otrzymali puchary za klasyfikację indywidualną oraz zespołową w serii wyścigowej GT4 Central European Cup.


Gala Sportu Samochodowego 2018
2018-11-28

Gala Sportu Samochodowego 2018

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski zostali wyróżnieni przez Polski Związek Motorowy. Na gali Sportu Samochodowego w Warszawie, podczas której wręcza się krajowe tytuły mistrzowskie dla kierowców eSky WP Racing Team przygotowano specjalne puchary za sukces w wyścigach serii GT4 Central European Cup.


Jesienny trening na Silesia Ringu.
2018-11-05

Jesienny trening na Silesia Ringu.

Świetne warunki pogodowe to doskonała okazja do wykorzystania ich na treningi w naszym regionie Europy. Na torze w Kamieniu Śłąskim za kierownicą Maserati eSky WP Racing Team usiedli Łukasz Kręski, Maciej Marcinkiewicz i debiutujący Szymon. Głównym zadaniem Marcinkiewicza było przede wszystkim pełnienie roli trenera wyścigowej jazdy dla debiutanta.


Zwycięzca 2018!
2018-10-12

Zwycięzca 2018!

Zespół eSky WP Racing Team wielkim sukcesem zakończył sezon GT4 Central European Cup na torze Zandvoort w Holandii. Maciej Marcinkiewicz, tym razem sam musiał walczyć podczas obu wyścigów. Jego zespołowemu koledze Łukaszowi Kręskiemu odnowiła się kontuzja barku i nie mógł usiąść za kierownicą Maserati. Marcinkiewicz już podczas kwalifikacji spisał się świetnie zdobywając podwójne Pole Position do obu wyścigów. Później olsztyński kierowca, po zaciętej walce z rywalami, zwyciężył w sobotnim wyścigu. Niedzielna rywalizacja dostarczyła jeszcze więcej emocji. Tuż po starcie wyścigu doszło do zderzenia z jednym z rywali i strata kilku pozycji, a gdy już polski kierowca odzyskał prowadzenie to na tor wyjechał Safety Car i wykonany w niefortunnym momencie obowiązkowy Pit Stop spowodował spadek o kilka pozycji. Druga część wyścigu to walka o odzyskanie prowadzenia i już na kilkanaście minut przed zakończeniem Marcinkiewicz znowu znalazł się na pozycji lidera. Na przedostatnim okrążeniu walka o prowadzenie była tak zacięta, że doszło do kontaktu z Mercedesem AMG GT jednego z rywali i Maciej Marcinkiewicz spadł na drugie miejsce, które już utrzymał do mety. Zdobyte punkty podczas weekendu w Zandvoort pozwoliły Maciejowi Marcinkiewiczowi na ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji sezonu 2018 GT4 Central European Cup, co jest ogromnym sukcesem kierowcy jak i zespołu.


VERVA STREET RACING 2018
2018-09-30

VERVA STREET RACING 2018

Verva Street Racing to impreza, która jest organizowana od 2010 roku. Większość edycji odbyło się w Warszawie, ale był też Płock a w tym roku Kraków. Ekipa M ACTION z Maciejem Marcinkiewiczem jako dyrektorem sportowym współorganizowała wszystkie dotychczasowe edycje tej popularnej imprezy. Tak samo było i w tym roku, gdzie pokazy na krakowskich ulicach zgromadziły 80 tysięcy widzów. Polecamy solidną porcję zdjęć z tegorocznej edycji.


Przygotowania do wyścigu
2018-09-26

Przygotowania do wyścigu

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski przygotowują się do ostatniej rundy sezonu GT4 Central European Cup na torze Zandvoort w Holandii. Kierowcy eSky WP Racing Team jako zespół zajmują wysokie trzecie miejsce w aktualnej klasyfikacji pucharu. Dwa ostatnie wyścigi na pewno będą kluczowe, ponieważ sytuacja w punktacji jest bardzo ciasna.


 Maciej Marcinkiewicz głównym koordynatorem Projekt Le Mans by Team Virage
2018-09-24

Maciej Marcinkiewicz głównym koordynatorem Projekt Le Mans by Team Virage

W Warszawie w salonie Nissan Nivette został zaprezentowany kilkuletni program wyścigowy mający na celu doprowadzenie zespołu polskich kierowców do udziału w słynnym wyścigu 24h Le Mans.  Maciej Marcinkiewicz został jego głównym koordynatorem.


Zwycięstwo na Slovakiaringu!
2018-08-24

Zwycięstwo na Slovakiaringu!

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski wygrali oba wyścigi podczas słowackiej rundy serii GT4 Central European Cup. Kierowcy Maserati Granturismo MC GT4 wyścigowy weekend rozpoczęli od kłopotów na treningach. Podczas zderzenia z jednym z rywali mocno ucierpiało tylne zawieszenie w ich samochodzie i ze względu na skomplikowaną naprawę stracili dużą część treningów. Na kwalifikacjach kierowcy zespołu eSky WP Racing Team zajęli pierwsze i drugie miejsce. Wyścigi to potwierdzenie świetnej formy polskich kierowców, którzy poza wygraniem w swojej kategorii w sobotnim wyścigu zajęli również pierwsze miejsce w całej stawce, a w niedzielę drugie. Kolejna runda odbędzie się na torze w Zandvoort w Holandii.


Gorące warunki na Slovakiaringu
2018-08-12

Gorące warunki na Slovakiaringu

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski przygotowują się do kolejnego wyścigu serii GT4 Central European Cup. Trening odbywał się w temperaturze przekraczającej 35 stopni, więc nie było łatwo zarówno dla opon jak i kierowców polskiego zespołu.


Deszczowy trening
2018-07-26

Deszczowy trening

Adam Muzyczuk i Mariusz Miszta po długiej przerwie od wyścigowej jazdy zaliczyli trening Radicalem SR8 RX. Jazdy odbyły się na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Warunki były bardzo trudne, cały dzień nieprzerwanie padał deszcz i duża ilość wody zalegała na nitce toru. Obaj kierowcy spisali się świetnie w tych warunkach, jak widać długa przerwa w jeździe nie wypłynęła na osiągane przez nich rezultaty.


Podium na Nurburgringu!
2018-07-09

Podium na Nurburgringu!

Kierowcy eSky WP Racing Team świetnie spisali się w kolejnej rundzie wyścigów GT4 Central European Cup. Już na kwalifikacjach Maserati Granturismo MC GT4 polskiego zespołu stanęło na trzecim polu startowym w klasie. Oba wyścigi to świetna jazda i dwukrotnie drugie miejsce. Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski w lipcu będą się przygotowywać do kolejnego wyścigu, który odbędzie się na torze Slovakiaring w sierpniu.


Ostry trening we Włoszech
2018-06-29

Ostry trening we Włoszech

 Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski w ramach przygotowń do kolejnej rundy GT4 Central European Cup wzięli udział w wyścigu na torze w Misano. Runda GT4 European Series była bardzo silnie obsadzona, na starcie każdego z dwóch wyścigów stanęło ponad 40 zespołów. Kierowcy reprezentujący eSky WP Racing Team podczas kwalifikacji zajęli 5 i 6 miejsce. Wyścigi to dużo walki z rywalami i problemy techniczne z hamulcami. Ostatecznie kierowcy zajęli 8 i 9 miejsce w wyścigach.


Podium w Austrii!
2018-05-28

Podium w Austrii!

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski świetnie spisali się podczas drugiego weekendu serii wyścigów GT4 Central European Cup na torze Red Bull Ring. Kierowcy reprezentujący eSky WP Racing Team już podczas kwalifikacji uzyskali doskonały czas okrążenia ustawiając ich Maserati Granturismo MC GT4 na pierwszym polu startowym do drugiego wyścigu w swojej kategorii. Wyścigi to już zacięta walka polskich kierowców z rywalami i zajęcie trzeciego miejsca w sobotnim wyścigu oraz drugiego w niedzielnej rywalizacji.


Trening przed kolejnym wyścigiem
2018-05-16

Trening przed kolejnym wyścigiem

Kierowcy eSky WP Racing Team na torze Red Bull Ring przygotowywali się do kolejnej rundy GT4 Central European Cup. Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski nie tylko walczyli o jak najszybsze czasy okrążeń, ale też jednocześnie testowali działanie skrzyni biegów. Wszystko wskazuje na to, że problemy ze sterowaniem z wyścigu w czeskim Most zostały ostatecznie rozwiązane i kierowcy Maserati Granturismo z numerem 7 będą mogli znowu walczyć o czołowe lokaty.


Pole Position do pierwszego wyścigu sezonu
2018-05-07

Pole Position do pierwszego wyścigu sezonu

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski rozpoczęli sezon wyścigów GT4 Central European Series. Pierwsza runda serii odbyła się na torze w czeskim Most. Kierowcy reprezentujący eSky WP Racing Team bardzo dobrze pojechali już w piątkowym treningu, w którym zajęli drugie miejsce. Podczas sobotnich kwalifikacji kierowcy Maserati Granturismo MC GT4 spisali się doskonale zdobywając Pole Position do pierwszego wyścigu. Niestety po starcie w samochodzie polskich kierowców pojawiły się problemy ze sterowaniem skrzyni biegów, które ostatecznie zmusiły Kręskiego i Marcinkiewicza do wycofania się z walki w wyścigach weekendu. Kolejna runda odbędzie się na torze Redbullring w Austrii w dniach 18-20 maja.


Trening przed pierwszym wyścigiem sezonu
2018-05-04

Trening przed pierwszym wyścigiem sezonu

Łukasz Kręski i Maciej Marcinkiewicz na torze w czeskim Most przygotowywali się do pierwszej rundy GT4 Central European Cup. Polscy kierowcy reprezentujący eSky WP Racing Team przejechali łącznie ponad 500 km po torze. Maciej i Łukasz używający Maserati Granturismo MC GT4 uzyskiwali bardzo dobre czasy okrążeń, które dają pewność walki o czołowe lokaty podczas wyścigów.


Slovenský Okruhový Pohár - I runda 2018
2018-04-09

Slovenský Okruhový Pohár - I runda 2018

W ramach przygotowań do wyścigów serii GT4 Łukasz Kręski wziął udział w pierwszej rundzie cyklu Slovenský Okruhový Pohár na Slovakiaringu. Kwalifikacje jak i wyścigi odbyły się przy zmiennych warunkach pogodowych, ale ostra walka rozgrzewała atmosferę 


Pierwsze testy GT4
2018-04-03

Pierwsze testy GT4

Łukasz Kręski i Maciej Marcinkiewicz przygotowują się do udziału w pełnym sezonie serii GT4 Central European Cup oraz wybranych wyścigach GT4 European Series. Pierwsze tegoroczne testy odbyły się na włoskim torze Misano. Zmienne warunki pogodowe to świetna opcja treningowa.Testy Motorland Aragon
2018-03-19

Testy Motorland Aragon

Maciej Marcinkiewicz wziął udział w testach samochodu LMP3 organizowanych przez Virage Team na torze Motorland Aragon w Hiszpanii. Był to pierwszy kontakt Maćka z autem tej kategorii. Trzy sesje na torze pozwoliły mu zapoznać się z techniką jazdy ponad 400 konnym prototypem Ligier JS P3, który charakteryzuje się bardzo rozbudowaną aerodynamiką.


Testy Portimao
2018-01-08

Testy Portimao

 Ciąg dalszy przygotowań do nowego sezonu. Tym razem Maciej Marcinkiewicz z Łukaszem Kręskim na torze Portimao w Portugalii testowali samochody wyścigowe: Porsche Cayman GT4 CS oraz najnowszego Mercedesa-AMG GT4.


Trening Adria
2017-12-13

Trening Adria

Ruszamy z przygotowaniami do sezonu 2018. Łukasz Kręski i Maciej Marcinkiewicz trenują na torze Adria Raceway. Na kompaktowym włoskim obiekcie kierowcy jeździli za kierownicą Maserati Granturismo MC GT4, ale już niedługo przetestują inne modele wyścigowe tej kategorii.


Jesienne driftowanie
2017-12-05

Jesienne driftowanie

Na małej pętli Toru Poznań nasi kierowcy ćwiczyli umiejętność wyczuwania momentu poślizgu oraz jego kontrolowania. Taki trening przydaje sie zarówno w jeździe codziennej jak i na torze. Przy okazji jest dużo zabawy.


Jesienne testy na słynnym francuskim torze
2017-12-01

Jesienne testy na słynnym francuskim torze

Debiut Mariusza Miszty za kierownicą samochodu GT wypadł doskonale, bo czasy jakie uzyskiwał nie odbiegały od doświadczonych zawodników. Natomiast dla Łukasza Kręskiego było to już rozpoczęcie przygotowań do przyszłego sezonu.


Galeria z Verva Street Racing 2017
2017-11-23

Galeria z Verva Street Racing 2017

 Kolejna edycja imprezy, w której organizacji mieliśmy duży udział a Maciej Marcinkiewicz kolejny raz pełnił funkcję dyrektora sportowego. W tym roku impreza odbyła się w Płocku na stadionie Wisły oraz na błoniach i wewnątrz hali Orlen Arena. Jak zwykle, pomimo jesiennej pogody emocji nie brakowało.


Mercedes AMG GT S - oficjalny Safety Car Verva Street Racing 2017
2017-11-22

Mercedes AMG GT S - oficjalny Safety Car Verva Street Racing 2017

Jedno z narzędzi pracy naszego zespołu na imprezie, podczas której Maciej Marcinkiewicz kolejny raz pełnił funkcję dyrektora sportowego.


Duże samochody pod Mszczonowem
2017-10-25

Duże samochody pod Mszczonowem

Na początku jesieni byliśmy odpowiedzialni za przebieg eventu firmy Mercedes-Benz, który odbywał się na torze Drive Land pod Mszczonowem. Podczas jazd uczestnicy zapoznawali się z możliwościami największych pojazdów tej marki. Jak się okazało, jazda nawet tak dużymi samochodami może być bardzo emocjonująca dla uczestników.


Nowe doświadczenia w Barcelonie
2017-10-12

Nowe doświadczenia w Barcelonie

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski do udanych mogą zaliczyć występ w wyścigach GT4 European Series Southern Cup w Barcelonie. Polscy kierowcy Maserati Granturismo MC GT4 na nowym dla siebie torze od samego początku nawiązali wyrównaną walkę z rywalami swojej klasy zajmując piąte miejsce w kwalifikacjach. Na starcie do godzinnych wyścigów zgłosiło się blisko 40 zespołów, więc walka była bardzo zacięta i ciężka. W pierwszym z nich Maciej i Łukasz za kolizję z jednym rywali otrzymali karę drive-through i ostatecznie dojechali do mety na 8 miejscu w klasie. Drugi wyścig rozpoczynali z ostatniego pola startowego, ponieważ sędziowie dodatkowo ukarali polskich kierowców za zdarzenie z poprzedniego dnia. Warunki były deszczowe i start z końca stawki w zasadzie uniemożliwił im poprawienie pozycji. Kierowcy Esky Akvo Racing Team zajęli 9 miejsce w klasie, ale udało im się uzyskać 6 najszybszy czas okrążenia wyścigu w klasyfikacji generalnej!


Racing Academy - 25.09.2017
2017-09-29

Racing Academy - 25.09.2017

Akademia wyścigowa Wyścigowe Maserati Grantusimo MC GT4, najnowszy rajdowy Ford Fiesta R5 oraz wyścigowo-szkoleniowe BMW 330 to auta, które zagwarantowały maksymalną adrenalinę podczas prowadzonej przez Macieja Marcinkiewicza akademii wyścigowej. Uczestnicy jazd na torze w Kamieniu Śląskim poczuli prawdziwe motorsportowe emocje zarówno za kierownicą tych samochodów jak i jako pasażerowie Łukasza Habaja i Łukasza Kręskiego.


PORSCHE Driving Experience
2017-09-04

PORSCHE Driving Experience

Kilkadziesiąt najnowszych modeli Porsche, kilkuset uczestników i kilkanaście zakrętów nowego toru wyścigowego Silesiaring - tak w skrócie można opisać imprezę w Kamieniu Śląskim. Organizację kilkunastodniowego eventu, który rozpoczął się 25 sierpnia silnie wspiera nasza ekipa.


Świetny występ w GT4
2017-07-20

Świetny występ w GT4

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski w miniony weekend wzięli udział w wyścigach GT4 European Series Northern Cup na Slovakiaringu gdzie na starcie stanęło ponad 30 zespołów z takimi samochodami jak Aston Martin, Porsche, McLaren czy Maserati. Marcinkiewicz z Kręskim dołączyli do trwającego od marca tego roku sezonu tej atrakcyjnej serii wyścigowej i pomimo tego od samego początku weekendu uzyskiwali świetne wyniki. Zmieniający się za kierownicą Maserati Granturismo MC GT4 zawodnicy rozpoczęli piątkowe treningi od sensacyjnego drugiego miejsca w swojej klasie i wysokiego 8 miejsca w klasyfikacji generalnej. 


Trening przed wyścigiem
2017-07-12

Trening przed wyścigiem

Maciej Marcinkiewicz z Łukaszem Kręskim przygotowują się do udziału w wyścigach GT4 European Series. Najbliższa runda odbędzie się podczas zbliżającego się weekendu na torze Slovakiaring pod Bratysławą. Kierowcy Maserati Granturismo MC GT4 z numerem startowym 80 będą walczyć z ponad 30 konkurentami w takich autach jak McLaren, Aston Martin czy Porsche. Polscy kierowcy dołączają w trakcie sezonu do rywalizacji, ale czasy uzyskiwane podczas treningów pokazują że mają szansę na nawiązanie równej walki w wyścigach.


Inauguracja eSky Racing Academy
2017-07-08

Inauguracja eSky Racing Academy

W niedzielę na torze w Poznaniu odbyły się pierwsze zajęcia eSky Racing Academy. Grupa uczestników pod okiem Macieja Marcinkiewicza po szkoleniu teoretycznym na własnej skórze poczuła prawdziwe wyścigowe emocje. Każdy z uczestników pokonał kilkanaście okrążeń toru za kierownicą wyścigowego Maserati Granturismo MC GT4. Studenci akademii spisali się świetnie, co potwierdzały coraz lepsze czasy kolejnych okrążeń toru. Gościnnie podczas zajęć pojawił się między innymi znakomity kierowca rajdowy Łukasz Habaj. Kolejne zajęcia już po wakacjach


MAN TGE
2017-07-05

MAN TGE

W minionym tygodniu przygotowaliśmy dni otwarte MAN TGE. Goście olsztyńskiego przedstawiciela marki mogli z bliska poznać najnowszego MANa, a także przy okazji przejść krótki kurs przygotowywania sushi.


Zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu
2017-06-19

Zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu

Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta wygrali pierwszą rundę Wyścigowego Pucharu Słowacji Endurance. Kierowcy Radicala SR8 RX po wygranych kwalifikacjach, prowadzili w wyścigu od startu do mety z dwoma pit stopami na tankowanie. Nowa seria składa się z trzech wyścigów, z których każdy będzie trwał dwie godziny na torze Slovakiaring pod Bratysławą.


Mistrzostwa Europy Strefy Centralnej w Poznaniu
2017-06-16

Mistrzostwa Europy Strefy Centralnej w Poznaniu

Druga runda naszych krajowych mistrzostw to również runda Mistrzostw Europy – FIA CEZ.  Wyścig sprint oraz godzinny wyścig MPH to kolejny świetny występ Łukasza Kręskiego w Maserati Granturismo MC GT4. 


Słowackie ściganie
2017-06-08

Słowackie ściganie

Łukasz Kręski doskonale spisał się podczas obu wyścigów serii Slovenský Okruhový Pohár, które odbyły się na Slovakiaringu. Kierowca Maserati Granturismo MC GT4 z numerem startowym 577 po zaciętej walce w drugim wyścigu zajął trzecie miejsce w klasie aut z silnikami powyżej 3500 cm.


Pierwsza runda Mistrzostw Polski
2017-06-07

Pierwsza runda Mistrzostw Polski

Na torze w Poznaniu odbyła się inauguracyjna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. Łukasz Kręski świetnie spisał się podczas wyścigów sprint dwukrotnie zajmując trzecie miejsce w klasie +3500 oraz zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej godzinnego wyścigu MPH.


Elektryczny wyścig
2017-05-10

Elektryczny wyścig

Zespół M ACTION z Maciejem Marcinkiewiczem za kierownicą Nissana Leaf zadebiutował w rywalizacji samochodów elektrycznych w imprezie Vilnius-Palanga. Na ponad 300 kilometrowej rywalizowało blisko 20 zespołów w autach różnych marek. 


Wiosenne testowanie
2017-04-24

Wiosenne testowanie

Kolejne tegoroczne testy naszego zespołu odbyły się na torze w Poznaniu. Trzech kierowców używało dwóch identycznych samochodów Radical SR8 RX. Pomimo niskiej temperatury otoczenia czasy okrążeń były bardzo dobre co potwierdza wysoką formę zarówno kierowców jak i całego zespołu.


Wiosenne testy
2017-04-18

Wiosenne testy

Pierwsze testy sezonu 2017 odbyły się na najszybszym w naszym regionie Europy torze Slovakiaring. Doskonała pogoda i niska liczba aut na torze sprzyjały uzyskiwaniu doskonałych rezultatów.


Gala sportu samochodowego 2016
2016-12-21

Gala sportu samochodowego 2016

Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta oficjalnie odebrali tytuły Mistrzów Polski w Klasyfikacji Generalnej MPH


Wygrywamy Mistrzostwa Polski
2016-10-02

Wygrywamy Mistrzostwa Polski

Kierowcy M ACTION Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta zostali Wyścigowymi Mistrzami Polski w Klasyfikacji Generalnej. Kierowcy Radicala SR8 RX z numerem startowym 69 po pierwszym wyścigu MP Hour Race objęli prowadzenie i nie oddali go aż do końca sezonu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z finałowej rundy.


VERVA Street Racing 2016 za nami
2016-09-26

VERVA Street Racing 2016 za nami

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z imprezy, którą współtworzyliśmy. Rekordowa liczba 110 tysięcy uczestników, ponad 250 tysięcy koni mechanicznych!
Maciej Marcinkiewicz kolejny raz pełnił funkcję dyrektora sportowego imprezy i był odpowiedzialny m.in. za to co działo się na specjalnie przygotowanym torze.


Wygrywamy mistrzostwa!!!
2016-09-26

Wygrywamy mistrzostwa!!!

Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta - Wyścigowi Mistrzowie Polski w Klasyfikacji Generalnej


Verva Street Racing 2016 - zdjęcia z przygotowań
2016-09-18

Verva Street Racing 2016 - zdjęcia z przygotowań

Kolejny raz nasza ekipa przygotowuję część sportową VSR. Tym razem używany przez Maćka Marcinkiewicza Safety Car to Audi R8.


Świetny weekend wyścigowy w Poznaniu
2016-09-13

Świetny weekend wyścigowy w Poznaniu

 Kierowcy M ACTION Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta kolejny raz zwyciężyli w godzinnym wyścigu na torze w Poznaniu. Kierowcy Radicala SR8 RX obecnie prowadzą z dużą przewagą w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.


Szkolenie z driftu na Torze Poznań
2016-09-02

Szkolenie z driftu na Torze Poznań

Kolejne zajęcia Sebastiana i Marysi - wyczucie auta przyda się w jeździe wyścigowej.


Testy Poznań
2016-08-18

Testy Poznań

Trening liderów klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski MPH. Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta przygotowują się do kolejnej rundy mistrzostw, która odbędzie się w pierwszy weekend września.


Testy Slovakiaring
2016-08-11

Testy Slovakiaring

Nowi kierowcy w zespole podczas jazd Radicalem SR8 RX


GT4 European Series Spa-Francorchamps
2016-07-15

GT4 European Series Spa-Francorchamps

Bardzo silnie obsadzony dwugodzinny wyścig na belgijskim torze. Na starcie stanęło blisko 60 samochodów.  Niestety Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski nie zaliczą tego wyścigu do udanych. 


Trening Spa-Francorchamps
2016-07-01

Trening Spa-Francorchamps

Łukasz Kręski i Maciej Marcinkiewicz przygotowują się do startu w GT4 European Series na belgijskim torze Spa-Francorchamps


Silverstone 500
2016-06-20

Silverstone 500

Zmienne warunki pogodowe, stawka licząca blisko 50 samochodów i kłopoty techniczne. W taki sposób można podsumować weekend wyścigowy na słynnym torze Silverstone. 


Druga runda Mistrzostw Polski MPH
2016-06-09

Druga runda Mistrzostw Polski MPH

Świetny weekend wyścigowy w wykonaniu kierowców M ACTION. Debiutujący w Mistrzostwach Polski Łukasz Kręski wywalczył drugie miejsce w klasie podczas sprintu. 


Trasa testowa dla nowego Tiguana
2016-05-28

Trasa testowa dla nowego Tiguana

W maju przygotowaliśmy trasę terenową użytą podczas prezentacji prasowej najnowszego modelu Volkswagen Tiguan.


Testy Slovakiaring
2016-05-28

Testy Slovakiaring

Jazdy testowe samochodem Wolf GB08S na najszybszym w centralnej Europie torze wyścigowym.


Wyścigowe Mistrzostwa Polski - I runda
2016-05-13

Wyścigowe Mistrzostwa Polski - I runda

Inauguracja Wyścigowych Mistrzostw Polski w Poznaniu. Świetny wynik M ACTION, Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta wygrywają godzinny wyścig w klasyfikacji generalnej. 


Drifting na Torze Poznań
2016-05-08

Drifting na Torze Poznań

Tym razem na driftowy trening zdecydowali się Marysia i Sebastian, którzy na torze najczęściej używają Radicala SR3 RS. Kontrola poślizgu, wyczucie auta i świetna zabawa.

Slovenský okruhový pohár – Slovakiaring
2016-05-08

Slovenský okruhový pohár – Slovakiaring

Druga runda słowackiej serii wyścigowej na superszybkim Slovakiaringu. Znakomite piąte miejsce Łukasza Kręskiego za kierownicą Maserati Granturismo GT4 – M ACTION. 


Slovenský okruhový pohár - Brno
2016-04-26

Slovenský okruhový pohár - Brno

Pierwsza runda słowackiej serii na torze w czeskim Brnie. Wyścigowy debiut Łukasza za kierownicą auta klasy GT. Maserati Grand Turismo GT4 to auto, które nie tylko świetnie się prezentuje i brzmi ale jest też bardzo szybkie.


Testy Vallelunga
2016-04-15

Testy Vallelunga

Eksluzywny dzień treningowy dla aut Maserati na włoskim torze Vallelunga pod Rzymem. Świetny obiekt testowy, którego sekcje zakrętów pozwalają na testowanie ustawień pod kątem większości europejskich torów.


Testy na torze Monza
2016-04-14

Testy na torze Monza

Dzień treningowy na słynnym włoskim torze Monza pod Mediolanem.


Testy na torze w Brnie
2016-04-09

Testy na torze w Brnie

Przedsezonowe testy na torze w czeskim Brnie. Bardzo dobre wyniki w doskonałych warunkach pogodowych.


Drift Tor Poznań
2016-03-17

Drift Tor Poznań

Szkolenie przeprowadzone na torze w Poznaniu. Uśmiech na twarzy kierowcy - gwarantowany.


Gala Automobilklubu Wielkopolskiego
2016-02-14

Gala Automobilklubu Wielkopolskiego

W dniu 8 lutego 2016 Automobilklub Wielkopolski podsumował sezon 2015 swojej działalności podczas gali w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Slovenský Okruhový Pohár - podsumowanie sezonu 2015
2015-12-19

Slovenský Okruhový Pohár - podsumowanie sezonu 2015

Zdjęcia z podsumowania sezonu 2015 w Slovenský Okruhový Pohár. 

Verva Street Racing 2015 - przygotowania do imprezy
2015-11-07

Verva Street Racing 2015 - przygotowania do imprezy

Zdjęcia z przygotowań do imprezy Verva Street Racing 2015, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. 


Carboniacup Autodrom Most
2015-10-20

Carboniacup Autodrom Most

Ostra walka Łukasza podczas finałowej rundy na torze w czeskim Most. Tym razem nie udało się osiągnąć mety. Na pocieszenie pozostają doskonałe czasy okrążeń, które potwierdzają znakomitą formę kierowcy.


Slovenský Okruhový Pohár finałowa runda Slovakiaring 2015
2015-10-12

Slovenský Okruhový Pohár finałowa runda Slovakiaring 2015

Maciej Marcinkiewicz, Mariusz Miszta i Piotr Chodzeń najlepsi na Slovakiaringu. Maciek zwycięzcą całej serii, a Mariusz trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu!


Carbonia Cup Slovakiaring - 5 runda
2015-09-25

Carbonia Cup Slovakiaring - 5 runda

Kolejny udany start Łukasza. Podczas ostrej walki w pierwszym wyścigu wypadł z toru. W drugim wyścigu po zaciętej walce zdobył miejsce na podium.


Slovenský Okruhový Pohár - wyścig 9 i 10 Brno
2015-08-31

Slovenský Okruhový Pohár - wyścig 9 i 10 Brno

Kolejny świetny występ naszego zespołu. Maciek pierwszy, Mariusz drugi w obu wyścigach.


Carbonia Cup Most 5.08.2015
2015-08-05

Carbonia Cup Most 5.08.2015

Ostra walka podczas wyścigu na torze w czeskim Most. Łukasz drugi stopień podium. Piotr miał doskonały start, ale po kontacie z jednym z konkurentów i uszkodzeniu auta musiał się wycofać z wyścigu.


Slovenský okruhový pohár Pannonia-Ring 8-9.07.2015
2015-07-10

Slovenský okruhový pohár Pannonia-Ring 8-9.07.2015

Bardzo udany wyjazd na węgierski tor. Oba nasze auta na podium. Dodatkowo debiut kierowcy rajdowego Łukasza Habaja za kierownicą Radicala.


Slovenský okruhový pohár Brno 7.05.2015
2015-05-08

Slovenský okruhový pohár Brno 7.05.2015

Udany początek sezonu. Maciek i Mariusz na podium w Brnie.


Epilog Brno Czechy 3-4.10.2014
2014-10-05

Epilog Brno Czechy 3-4.10.2014

Galeria z kończącego sezon wyścigu Epilog w Brnie 2-4.10.2014. Maciek z Mariuszem pomimo kolizji z autem konkurentów i długą naprawą w boxie zajmują miejsce na podium w klasie.


Vairano Włochy - 6.09.2014r.
2014-09-06

Vairano Włochy - 6.09.2014r.

Galeria z eventu finałowego  konkursu Martini Racing - Vairano Włochy, 06.09.2014r


FIA CEZ ENDURANCE 13-14.06.2014 Poznań
2014-06-16

FIA CEZ ENDURANCE 13-14.06.2014 Poznań

Przez 3 dni tor w Poznaniu gościł ponad 180 kierowców z co najmniej dwunastu krajów. Zawodnicy zmagali się m.in. w III i IV rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, II rundzie Mistrzostw Polski Endurance.


Wyścigowe Mistrzostwa Polski - Tor Poznań 23-25.05.2014
2014-05-26

Wyścigowe Mistrzostwa Polski - Tor Poznań 23-25.05.2014

W dniach 23-25.05.2014 odbyła się inauguracja sezonu wyścigowego. Rywalizowano w I i II rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz I i II rundzie Wyścigowego Pucharu Polski.


Ascari Race Resort 21-22.02.2014
2014-02-23

Ascari Race Resort 21-22.02.2014

Zdjęcia z Ascari Race Resort, który odbył się w dniach 21-22.02.2014


Testy Guadix Hiszpania 1-2.02.2014
2014-02-03

Testy Guadix Hiszpania 1-2.02.2014

Zdjęcia z testów, które odbyły się w Guadix (Hiszpania) w dniach 1-2.02.2014


Marcinkiewicz i Muzyczuk wygrywają w Austrii
2013-05-13

Marcinkiewicz i Muzyczuk wygrywają w Austrii

W miniony weekend odbyła się II runda FIA Central European Zone Championship na torze Redbullring w Austrii. Maciej Marcinkiewicz oraz Adam Muzyczuk reprezentujący Izopanel Racing Team spisali się podczas tej imprezy doskonale.

Marcinkiewicz ponownie w European Radical Cup
2012-09-25

Marcinkiewicz ponownie w European Radical Cup

Kolejny start Radical Polska Racing Team w międzynarodowym pucharze markowym European Radical Cup tym razem był prześladowany przez pech – usterki i wypadki nie pozwoliły wykorzystać w pełni potencjału polskiego zespołu i kierowców.

Polak wygrywa cykl European Radical Cup 2011
2011-09-26

Polak wygrywa cykl European Radical Cup 2011

Maciej Marcinkiewicz z zespołu Radical Polska Racing Team został zwycięzcą pierwszej edycji European R-Cup w klasie Clubsport. Tytuł przyniosło mu dzisiejsze zwycięstwo w Brnie (czwarte z kolei w Pucharze), które wywalczył wspólnie z Mariuszem Misztą.

Polacy wygrywają kolejne wyścigi European Radical Cup
2011-08-23

Polacy wygrywają kolejne wyścigi European Radical Cup

Następna runda European R-Cup przyniosła kolejne sukcesy Polakom biorącym udział w tej serii. Od początku swojej obecności w tym Pucharze Radical Polska Racing Team dominuje nad rywalami.

Debiut Radicalem w Mistrzostwach Polski
2011-07-05

Debiut Radicalem w Mistrzostwach Polski

W miniony weekend na torze Poznań podczas trzeciej rundy Mistrzostw Polski Endurance, pierwszy raz na polskim torze w wyścigu wziął udział samochód marki Radical. Maciej Marcinkiewicz i Dariusz Pingot podczas dwugodzinnego wyścigu zmieniali się za kierownicą Radicala SR3 RS z silnikiem 1340cm. Zawodnicy do wyścigu, który odbywał się w deszczowych warunkach, ze względu na komplikacje podczas kwalifikacjii, wystartowali z samego końca stawki.

Marcinkiewicz debiutuje w Radical European R-Cup w wielkim stylu
2011-06-13

Marcinkiewicz debiutuje w Radical European R-Cup w wielkim stylu

To był weekend polskiego kierowcy na torze w Moście. W swoim debiucie w Radical European R-Cup Maciej Marcinkiewicz jadący Radicalem SR3 RS 1340cc zdominował kwalifikacje i wygrał pierwszy wyścig, w drugim ustępując tylko o blisko połowę mocniejszej maszynie. Już podczas treningów wolnych debiutujący w tej serii wyścigowej Marcinkiewicz wdarł się do samej czołówki, uzyskując najlepszy czas w słabszej z dwóch klas i szósty w klasyfikacji generalnej

Archiwum aktualności