Jakub Marcinkiewicz

Jakub Marcinkiewicz

Jakub Marcinkiewicz (ur. 19.08.1984), kierowca z doświadczeniem zarówno w rajdach jak i wyścigach samochodowych.

Karierę sportową rozpoczął w 1995 roku od startów w Kartingowych Mistrzostwach Okręgu Olsztyńskiego w klasie Młodzik 50 cm, gdzie zdobył trzykrotnie tytuł v-ce Mistrza Okręgu Olsztyńskiego.

Od 1998 roku Jakub startował w Kartingowych Mistrzostwach Polski w klasach Junior 100 cm oraz najszybszej kartingowej klasie INTERCONTINENTAL-C 125 cm, w której w 2002 roku zdobył tytuł Kartingowego Mistrza Polski.

W roku 2003 Jakub Marcinkiewicz rozpoczął starty w imprezach sportu samochodowego, w wyścigach samochodowych za kierownicą Fiata Seicento Sporting oraz w Rajdowym Pucharze PZM za kierownicą Peugeota 106 Rally, Citroena Saxo i Renault Clio Sport. Jakub brał również udział w lokalnych wyścigach szutrowych autami Suzuki Swift, Audi Quattro i Peugeot 205 GTI.

Po sukcesach w Rajdowym Pucharze Polskiego Związku Jakub otrzymał międzynarodową licencję rajdową i zadebiutował w Rajdowych Mistrzostwach Polski, gdzie klika razy stanął na podium rajdów w swojej klasie.

Od sezonu 2007 Jakub powraca na tory wyścigowe i bierze udział m.in. w Długodystansowych Samochodowych Mistrzostwach za kierownicą takich aut jak Seat Leon Supercopa, Volkswagen Jetta R oraz Radical SR3 RS. Wśród torowych sukcesów warto wymienić tytuł Mistrza Polski w klasie 3500 cm w 2010 roku oraz zwycięstwo w wyścigu Radical European Cup na Slovakiaringu w roku 2011.

Zdjęcia