Debiut Radicalem w Mistrzostwach Polski
2011-07-05

W miniony weekend na torze Poznań podczas trzeciej rundy Mistrzostw Polski Endurance, pierwszy raz na polskim torze w wyścigu wziął udział samochód marki Radical. Maciej Marcinkiewicz i Dariusz Pingot podczas dwugodzinnego wyścigu zmieniali się za kierownicą Radicala SR3 RS z silnikiem 1340cm. Zawodnicy do wyścigu, który odbywał się w deszczowych warunkach, ze względu na komplikacje podczas kwalifikacjii, wystartowali z samego końca stawki.

Po znakomitej jeździe, do mety wyścigu dotarli na trzeciej pozycji. Podczas ostatnich kliku minut wyścigu doszło do kontaktu Radicala z samochodem Porsche 911 GT3 Cup, przez co sędziowie zaskakująco nałożyli na pierwszego z nich karę 25 sekund. W efekcie Radical został przesunięty o jedno miejsce.

Maciej Marcinkiewicz: "Ogólnie jestem zadowolony z weekendu. Był to debiut Radicala w Mistrzostwach Polski, podczas którego udowodniliśmy, że pomimo mocy tylko 210 KM jesteśmy w stanie walczyć o czołowe miejsca. Jestem bardzo zadowolony z jazdy Darka, który jechał jako pierwszy. To był jego pierwszy wyścig w życiu i pomimo braku doświadczenia jechał szybko i poprawnie. Na swojej zmianie rozpocząłem od piątego miejsca i zacząłem gonić. Dość szybko doszedłem trzecie w klasyfikacji Porsche, jechałem kilka sekund na okrążeniu szybciej, jednak byłem przez kierowcę skutecznie blokowany. Trwało to kilka okrążeń, zajeżdzanie drogi było delikatnie mówiąc niesportowe. Zawodnik klika razy na jednym elemencie zmieniał tor jazdy, a wręcz na wyjściu z zakrętów hamował żeby mnie zwolnić. Pierwszy raz od kilkunastu lat spotkałem się z takim stylem walki. Pod koniec wyścigu doszło między nami do kontaktu, obaj się obróciliśmy, ale ja szybciej się pozbierałem. Zdumiewający był protest tego kierowcy na mój styl jazdy, szczególnie biorąc pod uwagę wcześniejsze blokowanie. Nie jedziemy pełnego cyklu, więc punkty dla nas nie mają aż takiego znaczenia żeby posunąć się do takich działań. Zresztą też by nie interesowały nas punkty zdobyte w taki sposób."